18 Aralık 2009 Cuma

SINDIRGI PAZARI

YAKLAŞIK 1 AY ÖNCE SINDIRGI'YA GİTTİM. SINDIRGI'NIN ÇOK GÜZEL BİR PAZARI VAR KÖYLÜLER DOĞAL ÜRÜNLER SATIYOR. HER BİRİNDE BİR KAÇ ÇEŞİT ÜRÜN VAR AMA HEPSİ ÇOK TAZE. BEN BU FOTOĞRAFLARI OZAMAN ÇEKTİM.  BİR TÜRLÜ FIRSAT OLUP YAYINLAYAMADIM BUGÜN'E KISMETMİŞ.
      SINDIRGI BALIKESİRİN BİR İLÇESİ İZMİR'E 2,5 SAAT, BALIKESİR MERKEZE 1 SAAT  MESAFEDE ŞİRİN BİR İLÇE , SINDIRGI HER TARAFI DAĞLARLA ÇEVRİLİ BİR YER YANİ ULAŞIMI OLDUKÇA ZOR. AMA HER TARAFI ÇAM ORMANLARI İLE ÇEVRİLİ OLDUĞU İÇİN ÇOK GÜZEL BİR HAVASI VAR. SINDIRGI'YA ULAŞMAK İÇİN KERTİLİN ZORLU VİRAJLARINI GEÇME SABRINI GÖSTERMELİSİNİZ. KERTİL HER MEVSİM GÖRÜLMESİ GEREKEN BİR GÜZELLİĞE SAHİP. YOLUNUZ DÜŞERSE GÖRMENİZİ TAVSİYE EDERİM.
CUMARTESİ GÜNLERİ SINDIRGININ PAZARI BEN BU PAZARI GEZDİM VE AŞAĞIDAKİ GÜZEL FOTOĞRAFLARI ÇEKTİM. ESNAF BANA POZ VERDİ ÇOK SEVİMLİLERDİ.


İŞTE BU AMCA DA BANA POZ VERENLERDEN BİRİ

SINDIRGI PAZARIN DA KÖYLÜ KADINLAR ÇOĞUNLUKTAYDI.

 BU TEYZEMİZ SADECE SÜPÜRGE VE SOĞAN SATIYORDU BU YAŞINA RAĞMEN DİMDİK DURUŞUYLA AİLE BÜTÇESİNE KATKIDA BULUNMAYA ÇALIŞIYORDU. BENCE HEPİMİZE ÖRNEK OLMALI.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Firmamız Dell yetkili servisi bloğunuzu uzun süredir takip ediyor. Yapmış olduğunuz paylaşımlar ilgimizi çekiyor.Çalışmalarınızın başarılarını dileriz.

mutfakta havva var dedi ki...

ilginize çok teşekkür ederim

PAMİR dedi ki...

mantar ve zeytin zamanı giderim ama bana çok pahallı gelmiştir.. helvacı bir amca vardı müthişti hayatımda bu kadar lezzetli helva yemedim...